logo_baner-1.png

  pl-logo-www.pngweii_logo__kopia.png

XVIII Krajowy Konkurs Energetyczny dla uczniów i studentów

19.06.2026

Fundacja Świadomi Klimatu prowadzi nabór do XVIII Krajowego Konkursu Energetycznego im. prof. Jacka Malko „Wszystko zależy od energii!”. To ogólnopolska inicjatywa edukacyjna adresowana do uczniów szkół średnich i studentów w wieku 16-23 lata.

Dla studentów szczególnie istotna jest grupa starsza, obejmująca osoby w wieku 20-23 lata. Zadaniem uczestników jest przygotowanie artykułu problemowego na jeden z tematów związanych z aktualnymi wyzwaniami energetyki, m.in. odpornością energetyczną, cyberbezpieczeństwem infrastruktury krytycznej, transformacją energetyczną, integracją OZE, energetyką wiatrową czy rozwojem Towarowej Giełdy Energii.

Zachęcamy studentów Politechniki Lubelskiej zainteresowanych energetyką, elektrotechniką, automatyką i nowoczesnymi technologiami energetycznymi do rozważenia udziału w konkursie. To dobra okazja, aby rozwinąć własny temat badawczy, uporządkować wiedzę oraz zaprezentować spojrzenie młodego środowiska technicznego na przyszłość energetyki.

Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca 2026 r. Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie organizatora: https://swiadomiklimatu.pl/krajowy-konkurs-energetyczny-2026/

Organizator: Fundacja Świadomi Klimatu
Adresaci: uczniowie szkół średnich i studenci w wieku 16-23 lata
Grupa studencka: 20-23 lata
Termin zgłoszeń: 30 czerwca 2026 r.